Besedické skály – Czeski Raj

Posted by

Besedické skály, to jedna z wielu atrakcji turystycznych Czeskiego Raju. Jest to labirynt piaskowcowych skał, przez który biegnie malowniczy, znakowany szlak turystyczny. Tutejsze skalne miasto, bo tak w Czechach określa się tego typu skalne labirynty, oferuje nam oprócz pięknych widoków trasę przez skalne zakamarki i szczeliny. Wycieczka w to miejsce nie jest jakimś wyzwaniem i w ciągu dwóch godzin powinniśmy przejść całą trasę.

Główną grupą skał jest Chléviště z formacją Sluje exulanta Václava Sadovského ze Sloupna , z której roztaczają się piękne widoki. Eksponowane punkty widokowe są tu zabezpieczone metalowymi barierkami i by się do nich dostać musimy czasami pokonać pomosty i wspiąć się po drabinkach. Ciekawostką jest tu wyrzeźbiony w piaskowcowej skale ołtarz, na którym widnieje data 1634. Ponoć w tym miejscu modlili się bracia czescy w okresie kontrreformacji.

GPS: 50.62706, 15.20544

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply