Český Krumlov

Posted by

Český Krumlov, to chyba zaraz po Pradze najpiękniejsze miasto Czech, choć pewnie każdy będzie miał swój inny ranking, to mimo to, nikt kto tu przyjedzie nie będzie zawiedziony. Renesansowe historyczne centrum miasta wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nad tym wszystkim góruje średniowieczny potężny zamek, który posiada kilka dziedzińców, a strzeże go fosa z niedźwiedziami. W zamku wytyczono kilka płatnych tras zwiedzania, ale na wszystkie dziedzińce i ogrody wejdziemy za darmo. Z zamkowej wieży najlepiej widać piękno Czeskiego Krumlowa, unikatowe, średniowieczne, mieszczańskie kamieniczki, a między nimi wąskie uliczki zachęcają do spacerów.

Znajdziemy też tu kilka zabytkowych kościołów, duże wrażenie robi też pięciokondygnacyjny most łączący zamek z miastem. Český Krumlov cały rok tętni życiem, i jak chcemy go zwiedzić w miarę spokojnie, to lepiej wybierać mniej popularne pory roku. Gdy zmęczymy się spacerem bez problemu znajdziemy przytulną kawiarenkę, czy dobrą restaurację. Bez problemu zakupimy też tu oryginalne pamiątki i wyroby tutejszych artystów.

GPS: 48.81101, 14.3149

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply