Hrad Kost

Posted by

Zamek Kost, to jeden z największych i najlepiej zachowanych zamków w Czeskim Raju, a nawet w całych Czechach. Wybudowano go w stylu gotyckim w połowie XIV wieku z polecenia Beneša z Vartemberka. Dominującą częścią budowli jest tzw. Biała Wieża, a najstarszą częścią zamku jest Stary Pałac oraz Czerwona Wieża, w której znajdziemy też zamkową kaplicę. Cała warownia składa się z podgrodzia i zamku właściwego.

W XVI wieku na terenie zamku działał nawet browar. Całość otoczona jest wielkimi murami obronnymi. Zamek na przestrzeni wieków był wielokrotnie przebudowywany i obecny wygląd zyskał po II wojnie światowej, kiedy to został odbudowany z ruiny, w którą popadł po pożarze w 1635 roku. Obecnie Zamek Kost jest w rękach prywatnych, ale udostępniony jest do zwiedzania, jednak wnętrza zwiedzamy jedynie z przewodnikiem.

Możliwe jest to od kwietnia do października a koszt biletu to ok 100 CZK, są również bilety ulgowe. Dokładne ceny, jak i dni otwarcia najlepiej sprawdzić na oficjalnej stronie zamku – http://www.hrad-kost.cz W sąsiedztwie warowni znajdziemy urokliwe jeziorko – Bílý rybnik, którego brzegiem warto się przespacerować, gdyż otwierają się nam z tego miejsca piękne panoramy zamku.

GPS: 50.49006, 15.13502

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply