Hrad Michalovice

Posted by

Ruiny zamku Michalovice położone są Czeskim Raju, około 3 km na północny zachód od centrum miasta Mlada Boleslav, w jego dzielnicy Michalovice. Pozostałości zamku stoją na lewym brzegu rzeki Izery. Warownia została wybudowana w drugiej połowie XIII wieku. Pierwszym udokumentowanym właścicielem zamku był Jan z Michalovic, którego ród władał tym miejscem do 1468 roku. Potem budowla wykorzystywana była jeszcze przez kolejne stulecie po czym została opuszczona i popadła w ruinę.

W XIX wieku podczas budowy linii kolejowej, pozyskiwano kruszywo ze skały dźwigającej ruiny zamku, co spowodowało przechylenie się zamkowej wieży. Obecnie ruiny zamku zabezpieczone, udostępnione są do zwiedzania. Możemy je podziwiać od kwietnia do końca października w cenie około 40 CZK. Dzieci i seniorzy mogą liczyć na bilety ulgowe. Z zachowanej i udostępnionej baszty rozpościera się ładny widok na dolinę Izery i wzgórza Czeskiego Raju.

GPS: 50.4362, 14.88848

Zobacz na pełnej mapie Hrad Michalovice

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply