Mumlavský vodopád

Posted by

Bardzo blisko Polskiej granicy znajdziemy dosyć ciekawe miejsce. Jest nim Mumlavský vodopád położony około 1,5 km na wschód od Harrachova. Jest to obszar Zachodnich Karkonoszy, objęty ochroną w ramach Krkonošského Národního Parku. Do wodospadu prowadzą znakowane trasy, które umożliwiają zrobienie niewielkiej pętli, dzięki czemu nie musimy wracać tą samą trasą.

Wodospady tworzy tu rząd kaskad na potoku Mumlava, który ma swój początek na Mumlawskiej Łące. Największa z kaskad ma wysokość 10 metrów. Tuż pod wodospadem przerzucono przez potok drewniany mostek, z którego można podziwiać wodospad w całej okazałości, oraz przejść na drugą stronę potoku, by wrócić do Harrachowa inną ścieżką.

Idąc wzdłuż rzeki, możemy zaobserwować sporo kotłów eworsyjnych, zwanymi tu Czarcimi Okami. Warto tu też wybrać się zimą, gdy kaskada zamarza tworząc imponujący lodospad. Przy wodospadzie działają dwa bufety, gdzie można się posilić i napić: U lišáka i Mumlavská bouda.

GPS: 50.77062, 15.45336

Zobacz na pełnej mapie Mumlavský vodopád

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply