Muzeum Pěchotní srub R-S 87 Průsek

Posted by

Czyli bunkier przeciwpiechotny R-S-87, który znajdziemy w Górach Orlickich (Orlické hory), w Královéhradecký kraju. Bunkier był częścią tzw czeskiej linii Maginota i maił być wyposażony we wszystkie możliwe w tamtych czasach typy broni. Ta atrakcja fortyfikacyjna jest cenna ze względu na to, że zachował się tu oryginalny dzwon pancerzowy, z którego można było ostrzeliwać Komáří vrch i pobliską drogę.

Obiekt jest udostępniony za niewielką opłatą do zwiedzania, latem codziennie, a po sezonie turystycznym lepiej się dowiedzieć pod nr telefonu +420 605 590 861, czy będziemy mogli wejść do wnętrza. Z zewnątrz możemy budowlę podziwiać o każdej porze roku bez ograniczeń. Bunkier położony jest w lesie, przy drodze gruntowej, która jest zamknięta dla ruchu, więc samochód musimy zostawić na darmowym parkingu przy drodze asfaltowej.

GPS: 50.22348, 16.50155

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply