Prachovské skály – Czeski Raj

Posted by

Czeskiego Raju nie trzeba chyba nikomu polecać, to jeden z najbardziej atrakcyjnych i najczęściej odwiedzanych rejonów w Czechach. Prachovské skály skały to labirynt piaskowcowych wychodni skalnych, tego typu formacje nazywane są tu skalnymi miastami. Tworzą one różne twory takie jak szczeliny, rozpadliny i widokowe półki. Przez najciekawsze formacje skalne poprowadzono szlak turystyczny, który poprowadzi nas zarówno dołem jak górą tego niesamowitego miejsca.

Na szlaku utworzono wiele punktów i platform widokowych, z których możemy podziwiać Prachovské skály i krajobraz Czeskiego Raju. Okrężna trasa nie powinna nam zająć więcej niż 2,5 godziny, a jej długość wynosi około 3,5 km. W normalnych warunkach taką odległość pokonujemy dużo szybciej, lecz tu co chwilę coś podziwiamy, a szlak niekiedy prowadzi nas platformami, drabinkami i innym przeszkodami terenowymi. Należy pamiętać, że Prachovské skály można zwiedzać tylko od kwietnia do października, zimą są niedostępne. Wejście na teren rezerwatu jest odpłatne i kosztuje około 70 CZK, dostępne też są bilety ulgowe i rodzinne.

GPS: 50.46845, 15.28502

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply