Ścieżka w chmurach – Dolni Morava

Posted by

W grudniu 2015 roku w Masywie Śnieżnika, u naszych południowych sąsiadów w miejscowości Dolni Morava została otwarta nie lada atrakcja. Sky Walk, czyli spacer w chmurach po wieży o wysokości 55 metrów, wybudowanej na szczycie Slamnik o wysokości 1116 m n.p.m.

Do budowy ścieżki w chmurach zużyto 380 ton stali, 300 m3 modrzewiowego drewna oraz 250 m3 pełnych modrzewiowych bali, które sprowadzono aż z austriackich Alp. Podstawę całości osadzono głęboko w skale, bo konstrukcja musi wytrzymać wiatr o sile 200 km/h. Konstrukcja została tak zaprojektowana, by mogło równocześnie przebywać na niej nawet 4000 osób, a kładka spacerowa ma łączną długość 600m.

Spacerując po ścieżce w obłokach mamy niebo na wyciągnięcie ręki jak i przepiękne panoramy Masywu Śnieżnika, Doliny Morawy aż po odległe grzbiety Jeseników i Karkonoszy. Jak komuś mało atrakcji może pospacerować po sieciach z lin, czy zjechać w dół 101 metrową zjeżdżalnią. Ścieżka pełni też funkcje edukacyjne, umieszczono na niej wiele tablic informacyjnych, które uczą i opisują krajobraz.

Na szczyt gdzie znajduję się ścieżka w obłokach można się dostać wyciągiem krzesełkowym, którego początkowa stacja znajduje się w kurorcie Dolni Morava, lub zdobyć go pieszo.

GPS: 50.14924, 16.82893

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply