Sobotka

Posted by

Sobotka to niewielkie miasteczko w Czeskim Raju nie daleko Jičína, w którym warto zatrzymać się choć na chwilę. Najciekawszym zabytkiem miasta jest Zamek Humprecht, któremu poświeciliśmy osobny artykuł https://zwiedzamyczechy.travel.pl/zamek-humprecht/. Jednak w samym mieście znajdziemy też kilka ciekawych i godnych uwagi zabytków. Jednym z nich jest rynek z ładną zabudową i ratuszem z 1570 roku.

Niektóre zabudowania mieszczańskie wokół rynku pochodzą z lat 1808 – 1865, a kolumna maryjna z 1747 roku. Kościół Marii Magdaleny został zbudowany w latach 1590 – 1596 w stylu późnogotyckim. Od 1988 roku w drugiej połowie sierpnia w Sobocie odbywa się wielki targ połączony z festiwalem folkowym. Miasto nie jest jakoś szczególnie oblegane przez turystów, więc bez problemu zaparkujemy w centrum, by odbyć spacer po zabytkowym rynku i jego okolicach.

GPS: 50.46771, 15.17659

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w grupie na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply